Vi har etterspurt informasjon fra Sverige på hva som skjer vedrørende nordisk. Vi har nylig fått beskjed om at det i nærmeste fremtid blir et nordisk møte der vi skal få mer informasjon. Vi har derfor ikke noe mer å komme med enn det vi kommunisert ut tidligere.
Det vi vet er;
- Sverige skal være arrangør og skal ta en avgjørelse på hvorvidt det blir Nordisk og hvor i Sverige turneringen skal spilles
- Vi vet ikke dato enda
- Vi vet ikke noe om pris for deltagelse
Ingen tropp er tatt ut
Sesongen 2026 er ikke ferdig og vi har fortsatt flere plasser å spille om i den norske troppen. På styremøte 09 bestemte seksjonsstyret kriteriene for den endelige troppen;
Klasse 1: NM vinner og de to best plasserte i Norgesserien 2026 som ikke allerede er kvalifisert.
Klasse 1R: NM vinner og de to best plasserte i Norgesserien 2026 som ikke allerede er kvalifisert.
Klasse 2: NM vinner og de to best plasserte i Norgesserien 2026 som ikke allerede er kvalifisert.
Klasse 3: NM vinner og de to best plasserte i Norgesserien 2026 som ikke allerede er kvalifisert.
Klasse 3s: NM vinner og de to best plasserte i Norgesserien 2026 som ikke allerede er kvalifisert. Seksjonsstyret har altså åpnet opp for 3 plasser, istedenfor opprinnelig 2.
Klasse 4: NM vinner herre og dame. Den tredje plassen tildeles ved å arrangere en egen kamp mellom best plassert dame og herre fra Norgesserien 2026, som ikke allerede er kvalifisert. Denne kampen vil finne sted på første stevne i 2027.
Det er fortsatt lenge til et eventuelt nordisk mesterskap og vanligvis har ikke Norge tatt ut endelig tropp før i slutten av januar. Vi ber om forståelse for dette.
Vi kommer med mer informasjon når vi har noe å informere om.
For spørsmål, ta kontakt med Karsten Ølstad:
karsten.olstad@nif.idrett.no
